Straipsniai

OFF-Grid saulės elektrinės

saules elektrines

Kas yra Off Grid saulės elektrinė

„Off-grid saulės elektrinė” yra saulės elektrinės sistema, kuri nėra prijungta prie pagrindinio elektros tinklo. Ši elektrinė veikia nepriklausomai nuo viešosios elektros tiekimo infrastruktūros.

Tokio tipo saulės elektrinės yra naudojamos atokiose vietovėse, kur tradicinės elektros linijos nėra pasiekiamos arba kai galima sumažinti elektros energijos išlaidas nepriklausomai nuo pagrindinio tinklo. Off-grid saulės elektrinės sistemose dažnai naudojami akumuliatoriai, kurie kaupia saulės energiją, kad būtų galima ją naudoti ir naktį ar debesuotomis dienomis.

Mūsų siūlomų Off Grid saulės elektrinių komplekto asortimentą galite peržiūrėti čia:

 1. Inverteris Off Grid,
 2. Omnis Power Solax komplektas,
 3. Fronius Backup power EPS,
 4. Fronius GEN24 PLUS inverteris,
 5. Akumuliatorių įkroviklis.

Off-grid saulės elektrinės sistemos yra populiarėjančios dėl jų galimybės suteikti energijos atokiose vietovėse ir prisidėti prie tvarios energijos gamybos. Taip pat jos gali būti naudojamos kaip atsarginės elektros tiekimo šaltinis regionuose, kuriuose gali būti pastoviai sutrikdyta pagrindinė elektros tiekimo sistema.

Nepriklausomas elektros šaltinis

— Autonominės saulės elektrinės

— Skirtos elektros energijos gamybai vietovėse, kuriose nėra elektros energijos.

— Skirtos elektros energijos gamybai vietovėse, kuriose elektros tinklas nėra stabilus – įvyksta dažnesni ar retesni elektros energijos tiekimo trukdžiai;

— Galimybė pasigaminti reikiamą elektros energiją ir turėti jos rezervą – kaupimas  baterijose.

— Panaudojimas su saulės elektrinėmis gana platus, pvz.: sodnamiuose, gamtoje ir tt.

OFF-Grid saulės elektrines  –

saulės elektrinės

saulės elektrinės

– Inverteris:

Šiais dienai of grid inverterių yra gan didelis pasirinkimas, pigesni brangesni, kaina nulemia jų kokybę bei galimybes. Galima rinktis su Ličio jonų akumuliatoriais arba rūgštiniais AGM tipo, pastarieji pigesni. AGM akumuliatoriai naudojant intensyviai nusibaigia gan greitai, apie porą ir maksimaliai iki penkerių metų. Ličio jonų ir kitos akumuliatorių atmainos  turi kur kas geresnius rodiklius, jos kur kas ištvermingesnės, gyvavimo laikotarpis dešimt metų jiems ne riba. Saulės elektrinės yra apjungiamos įvairiais kiekiais, pagal poreikį.

Hibridiniai inverteriai, jų veikimo principas yra panašus į off grid tipo inverterius, offgridai negali atidavinėti į tinklą įtampos, ir kai kurie  paprastesni negali krautis iš tinklo.

 

— Off grid komplektai susideda iš inverterio, saulės modulių ir akumuliatorių.

„Off-grid” panaudojimo pavyzdžiai

Realaus panaudojimo pavyzdžiai „off-grid” saulės elektrinių:

 • Ūkininkavimas atokioje vietoje:
  Ūkininkas, turintis ūkį toli nuo pagrindinio elektros tinklo, gali naudoti „off-grid” saulės elektrinę, kad aprūpintų savo ūkį elektros energija. Tai leidžia naudoti elektrinius prietaisus, apšvietimą ar šilumos šaltinius, kad pagerintų ūkininkavimo sąlygas, nesijungiant prie centralizuoto elektros tinklo.
 • Nuotolinės bendruomenės ir nameliai gamtoje:
  Daugybė žmonių renkasi gyventi nuotolinėse vietovėse, toli nuo miestų ir gyvenamosios infrastruktūros. „Off-grid” saulės elektrinės yra idealus būdas aprūpinti elektros energija tokius namelius ar bendruomenes, be poreikio jungtis prie elektros tinklo.
 • Mobiliųjų objektų energijos tiekimas:
  „Off-grid” saulės elektrinės dažnai naudojamos mobiliuose objektuose, tokiose kaip kemperiai, karavanai, jachtos ar atokios mokyklos. Šios sistemos leidžia turėti patikimą elektros tiekimą, nepriklausomai nuo to, kur šie objektai yra.
 • Atokios savaitgalio sodybos:
  Žmonės, turintys atokesnes savaitgalio sodybas, taip pat gali pasinaudoti „off-grid” saulės elektrine, kad būtų nepriklausomi nuo elektros tinklo. Tokiu būdu jie gali mėgautis gamta ir patogumu, nepergyvendami dėl elektros tiekimo trūkumo.
 • Pajėgūs energijos tiekimo atsarginės sistemomis:
  Kai kurie žmonės, gyvenantys vietovėse, kuriose elektros tiekimas yra nepastovus ar dažnai sutrinka, gali naudoti „off-grid” saulės elektrinę kaip atsarginę elektros tiekimo sistemą, užtikrinančią nepriklausomybę nuo centrinių elektros tinklų.

— Susisiekite su mumis nurodytais kontaktais ir mes pasiūlysime tinkamiausią sprendimą pagal Jūsų poreikius!

— Sekite visas naujienas mūsų Facebook puslapyje!

 

3 thoughts on “OFF-Grid saulės elektrinės

 1. Gintaras Jackūnas parašė:

  Laba diena, reikalingas off-grid saulės elektrinės 10kw pasiūlymas su ličio jonų baterija ir galimybe žiemą pajungti vėjo jėgainę.

 2. Arunas parašė:

  Sweikia planuojame of grid 10kw.reikia kainos ir patarimu

  1. Švari energija parašė:

   Laba diena,
   galime pagelbėti su OF GRID arba HIBRID elektrinėmis.
   Skirtumas tarp jų yra tik tai kad Hibridinės gali atidavinėti į elektros tinklus arba kaupti elektrą tik akumuliatoriuose.
   Norite su ličio akumuliatoriais ar rūgštiniais?
   Kokios galios inverterio norite?
   Kokios galios irenginius žadate jungti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *