Straipsniai

Kvietimas paramai gauti

parama
kvietimas paramai gauti

kvietimas paramai gauti

 

Keičiant, iškastinį kurą naudojantį, seną kieto kuro arba dujinį katilą į šilumos siurblį.

Daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti seną katilą į naują šilumos siurblį turi registruotis APVA  adresu https://apvis.apva.lt/duk/kaip-prisijungti-prie-apvis 

Šiai paramai iš Klimato kaitos programos skirtos didelės sumos, jų dažniausiai pakanka visiems norintiems, bet būna, jog lūkesčius viršija paraiškų kiekis, perteklinis kiekis nukreipiamas į rezervą, perskaičiavus lėšas gyventojai rezeve gauna papildomas lėšas paramai. Maksimalus kompensacinės išmokos dydis pareiškėjui siekia iki 14,5 tūkst. eurų, sumos priklauso nuo šilumos siurblio galios.

Šios kompensacinės išmokos bus skiriamos pagal nustatytą tvarką https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/091dd0707fd211eab005936df725feed/asr

Mūsų šilumos siurblių katalogas →

Išmokas gali gauti:

daugiabučiuose ir vieno ar dviejų butų individualiuose namuose gyvenantys asmenys, kurie būstą šildo dyzeliniu krosnių kuru, gamtinėmis dujomis, anglimi, durpių briketais ir pan., ir taršų katilą nori pakeisti 5 klasės biokuro katilu ar šilumos siurbliu, kurių energijos šaltinis – geoterminė, hidroterminė arba aeroterminė energija (oras–oras, oras–vanduo, žemė–vanduo, vanduo–vanduo).

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA)  skelbs kvietimas paramai gauti taršių katilų keitimui. Prašymus bus galima teikti tik elektroniniu būdu – per APVA informacinę sistemą APVIS. Gauti prašymai bus vertinami konkurso būdu pagal aprašytus kriterijus.

 

Ar turi reikšmės kada pateiksite paraišką, prmi ar paskutiniai?

Kompensacijos skyrimui jokios įtakos neturi paraiškos pateikimo greitis, todėl nesvarbu, ar prašymas pateiktas pirmąją, ar paskutinę kvietimo dieną.

 

Ar verta teikti paraišką ir ar didelis susidomėjimas?

Didelis susidomėjimas šia skatinimo priemone patvirtina jos reikšmingumą siekiant klimato kaitos švelninimo tikslų. Kvietimas paramai gauti gyventojams ne tik sutaupo lėšų efektyviau pasigamindami šilumos energiją, bet ir prisideda prie aplinkos būklės gerinimo, nes nauji šildymo įrenginiai ženkliai mažiau ją teršia. Šios investicijos iš Klimato kaitos programos yra skirtos mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį namų ūkių sektoriuje, pagerinti oro kokybę ir padidinti energinį efektyvumą.

APVA kompensacijos dydis pagal šilumos siurblio galią:

 

 APVA paramos sumų lentelė

paramos dydžių lentelė

Pasikeitus iškastinio kuro katilą į naują šilumos siurblį galėsite daugiau nebegalvoti apie kurenimą taršiu kuru, malkas, anglis, dujas jų kainą. Ar šilumos siurbliai iš tiesų yra tokie ekonomiški? Taip jie elektros naudoja už sumą labai panašią kaip ir dujiniai katilai, bet dujinis katilas vartoja dujas, Lietuvoje jų neišgaunama, tačiau elektros galite pasigaminti ir patys, isirengę saulės elektrinę. kuri lengvai užtikrins elektros kiekį visam šildymo sezonui, i ne tik, elektros kiekio pakaks ir visam elektros poreikiui kurio reikia jūsų buitiniams prietaisams.

 

  Kaip pasirinkti teisingai šilumos siurblį?

Šiai dienai šilumos siurblių pasirinkimas tikrai didelis, bet kuris tas tinkamiausias? Dilema, na bet tikrai tai galima išspręsti, tik reikia gerai išanalizuoti pastato šilumines savybes ir žinant visų šilumos siurblių gamintojų privalumus ir minusus parinkti tinkamiausią. Dažnas užduoda sau klausimus : ar tinka šilumos siurbliai radiatoriams? Ar šildys siurblys ir esant žemai lauko temperatūrai apie -30C?  Kiek vartoja elektros energijos? visi šie ir dar dauk kitų kyla bene kiekvienam.  Taigi kas jums gali patarti kurį šilumos siurblį rinktis?  Rekomenduoju kreiptis į įmonę kuri jau dauk metų dirba su šilumos siurbliais.  Kokio dydžio paramą galima gauti už šilumos siurblį? Paramos dydis priklauso nuo pasirinkto siurblio galingumo, sumos dydis grubiai yra 3000  eurų, tai ženkli suma, šiai dienai šilumos siurblį su montavimo darbais galima isigyti už 3800 eurų  Taigi patys spreskite ar apsimoka kreiptis į APVA . Kvietimas paramai gauti jums tikrai pagelbės. 

 

Saulės elektrinės

Nauda kai turite šilumos siurblį yra akivaizdi, nebereikia galvoti kiek elektros suvartojo šildymas ar kiti buitiniai prietaisai, tiesiog pamirštate tą klausimą, o kiek gi kainuos šildymas? Už saulės elektrines taipogi yra paramos, kvietimas paramai gauti leis jums sutaupyti pvz už 10 kw elektrinę apie 3200 eurų. Su šiandieninėmis elektros kilovatvalandės kainomis, pasinaudojus parama saulės elektrinė atsipirks grubiai po dviejų ar trijų metų.

Dėl konsultacijos kreipkitės:

+37061370333
info@svarienergija.lt
naujas kvietimas paramai gauti
 

Šaltinis: https://www.apva.lt/norintiesiems-pasikeisti-tarsu-sildymo-katila-dar-3-mln-euru/?fbclid=IwAR3YKdhHoaCsuoSyKtdkT1ZPfTRwb708NSEgLIenNBbVz0A9jC65rzR_18s 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *