Straipsniai

Energetikos ministerija perkelia saulės elektrinių rezervinį sąrašą į pagrindinį

pradinis puslapis

ENERGETIKOS MINISTERIJA PRANEŠA

Energetikos ministerijos garantuotu finansavimu, daugiau nei 10 tūkstančių gyventojų, kurie birželio 30 d. pateikė prašymus dėl nuosavų saulės elektrinių finansavimo, bus perkelti iš rezervinio sąrašo į pagrindinį. Tai reiškia, kad visi jie gaus valstybės paramą savo nuosavoms saulės elektrinėms, o tiems, kurie jau yra įsirengę, bus pradėtos išmokėti valstybės nustatytos paramos lėšos.

Energetikos ministerija taip pat praneša, kad yra pratęsusi visų gaminančių vartotojų išlaidų kompensavimo prašymų pateikimo terminą dar pusmečiui. Tai padaryta dėl didelio susidomėjimo ir atsižvelgiant į tai, kad rinkoje pasikeitė saulės elektrinių įrangos tiekimo grandinės ir trūksta saulės elektrinių parkų pasiūlos. Kompensavimo prašymų pateikimo terminas pratęstas visoms saulės elektrinėms, įrengtoms per praėjusius metus.

Mūsų saulės elektrinių katalogas →

Energetikos ministerija saules elektrine

Energetikos ministerija saules elektrine2022 m. birželio 30 d. paskelbtos paramos saulės elektrinėms ant gyvenamųjų namų stogų kvietime, įsirengti saulės elektrines panoro 16 884 gyventojai. Iš jų 6,15 tūkst. pateko į pagrindinį sąrašą, o 10,7 tūkst. – į rezervinį, kuriam reikėjo papildomo finansavimo. Bendra paraiškomis prašoma suma šiam kvietimui yra 46 mln. 252,7 tūkst. eurų. 

Kaip nurodo energetikos ministerija, norintiems įsirengti saulės elektrines ir tapti gaminančiais vartotojais, yra skiriama valstybės parama iki 323 eurai už 1 kW. Pagal kvietimo taisykles, lėšos naujiems gaminantiems vartotojams yra pervedamos pilnai baigus saulės elektrinės įrengimą ir pateikus pajungimo dokumentus. 

Šiuo metu Lietuvoje registruotų gaminančių vartotojų yra per 42 tūkstančius. Dėl gyventojų aktyvaus naudojimosi valstybės skiriamomis paramomis nuosavoms saulės elektrinėms įrengti ar įsigyti, gaminančių vartotojų skaičius Lietuvoje per pastaruosius 2 metus išaugo penkiskart. 

 Saules elektrine
Šaltinis:  https://enmin.lrv.lt/lt/naujienos/saules-elektriniu-rezervinis-sarasas-perkeliamas-i-pagrindini-ir-pradedamos-moketi-paramos-lesos 
Saulės elektrinės: https://www.svarienergija.lt/produkto-kategorija/saules-elektrines/
Inverteriai: https://www.svarienergija.lt/produkto-kategorija/inverteriai/   

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *