Straipsniai

Kodėl svarbi reguliari šilumos siurblio priežiūra?

silumos siurbliaI

Šilumos siurbliai – neabejotinai viena pažangiausių pastato šildymo sistemų kuri vartotojui gali pasiūlyti aibę privalumų.

Palyginus su labiau tradiciniais sprendimais tokiais kaip dujiniai ar elektriniai šildytuvai, šie įrenginiai geba kur kas efektyviau atlikti savo darbą panaudojant žymiai mažesnį kiekį elektros energijos.

Be to, ta pati sistema pastatą gali ir vėsinti, todėl čia nereikės atskiro vėsinimo sistemos sprendimo. Galiausiai, šilumos siurblius galima naudoti kartu su atsinaujinančiais energijos šaltiniais tokiais kaip saulės elektrinės, kas reikš ne tik dar mažesnius kaštus, tačiau ir kur kas ekologiškesnę šildymo sistemą pastate.

Tiesa, tam, kad toks sprendimas namuose pateisintų visus lūkesčius ir tinkamai atliktų savo funkciją ilgus metus į priekį, svarbu bus ne tik tinkamas šilumos siurblio įrengimas pagal visus standartus, tačiau ir periodiškai atliekama įrenginio priežiūra.

Šiame straipsnyje – plačiau apie tai kodėl svarbu reguliariai prižiūrėti pagrindines siurblio sistemas, kas atliekama techninės profilaktikos metu ir prie ko gali privesti aplaidumas naudojant šilumos siurblį.

Periodinis šilumos siurblių aptarnavimas – sprendimas įrenginio ilgaamžiškumui užtikrinti

Dar vadinamas techniniu aptarnavimu.

Nors modernūs šilumos siurbliai gali būti labai patikimos sistemos tarnaujančios ilgus metus, tam, kad įrenginys dirbtų taip kaip priklauso, svarbu bus ne tik pasirinkti kokybišką sistemą ir tinkamai ją įrengti, tačiau kartu pasirūpinti derama jos priežiūra.

Periodiškai atliekamas techninis siurblio aptarnavimas – puikus būdas palaikyti sklandų pagrindinių įrenginio sistemų darbą, laiku pašalinti atsiradusius gedimus, ar pakeisti susidevėjusius siurblio komponentus naujais, tam sistema veiktų be jokių nesklandumų.

UAB „Švari energija“ atlieka išsamią šilumos siurblių profilaktiką kuri apima: pagrindinių komponentų patikrą, problemų diagnozę ir sprendimą, dalių ar programinės įrangos atnaujinimą ir kitus svarbius darbus.

Tik teisingai prižiūrint siurblio sistemą galima užtikrinti, jog ji tarnaus taip kaip priklauso.

Plačiau apie mūsų atliekamą šilumos siurblių techninį aptarnavimą.

Kokie darbai atliekami techninio aptarnavimo metu?

  • Peržiūrimi pagrindiniai siurblio sistemos komponentai ir parametrai, jei yra poreikis, atliekamos korekcijos.
  • Patikrinama freoninė dalis, šios sistemos veikimas. Specialiu įrankiu patikrinama ar nėra nuotėkio.
  • Patikrinama siurblio elektrinė sistema, kontaktai ir bendra tvarka.
  • Peržiūrima vandeninė dalis, talpyklos ir filtro būklė.
  • Atliekami įtampos ir srovės matavimai įrenginyje.

Ir t.t.

Norint išvengti sistemos gedimų, priežiūros darbus būtina atlikti laiku. Rekomenduojame siurblio techninę profilaktiką atlikti bent kartą per metus.

Kas gali nutikti siurblio tinkamai neprižiūrint?

Prasta įrenginio priežiūra gali privesti prie nemažai bėdų namų šeimininkams.

Pagrindinės iš jų būtų:

Dėl užsiteršusių komponentų ženkliai sumažės sistemos našumas ir padidės energijos sąnaudos

Įvairūs siurblio sistemose atsiradę nešvarumai gali privesti prie sumažėjusio jų našumo ir didesnių elektros energijos sąnaudų vartotojui.

Dulkės, medžių lapai ar kitos šiukšlės, kaip pavyzdys, dažnai kaupiasi šalia šilumokaičio, per kurį pastoviai cirkuliuoja dideli oro srautai. Jam užsikimšus, sistemai reikės dirbti kur kas sunkiau tam, kad palaikyti tą patį šildymo ar vėsinimo efektyvumą patalpose.

Kitas dalykas kuris gali neigiamai paveikti ne tik šilumokaitį, bet ir kitas esmines siurblio detales – prastos kokybės, kalkėtas vanduo. Apkalkėjus komponentų paviršiams, įrenginiui tampa sunkiau išskirti šilumą, suletėja ir vandens tekėjimas visoje sistemoje.

Taigi, norint jog įrenginys veiktų taip kaip priklauso, svarbu ne tik užtikrinti pagrindinių siurblio komponentų švarą, tačiau kartu pasirūpinti sprendimu tokiu kaip vandens filtras, kuris užtikrintų gerą įrenginyje naudojamo vandens kokybę ir padėtų išvengti galimų apnašų.

Trumpiau tarnaus siurblio komponentai, reikės brangesnio remonto

Tinkamai neprižiūrėtos siurblio sistemos dalys dėvisi kur kas greičiau, kas prives prie būtinybės dažniau atlikti įrenginio remontą.

Įvairios šiukšlės, kalkėtas vanduo, freono nuotėkiai ar netvarkinga elektros sistema – pagrindiniai įrenginio komponentų gedimus lemiantys faktoriai, todėl periodinė profilaktika bus būtina užtikrinti sklandų ir patikimą jų darbą.

Kitas niuansas kurį svarbu paminėti yra tai, jog jeigu gedimas vis dėl to atsiranda, laiku nesiėmus jo tvarkyti, tai garantuotai prives prie kur kas didesnių sistemos problemų ar visiško siurblio gedimo.

Kaip pavyzdį galime paimti minėtą nuotėkį freono sistemoje. Iš pradžių ši problema lems sumažėjusį našumą ir padidėjusius elektros energijos kaštus, o vėliau kils rizika kompresoriaus, ventiliatoriaus variklio, vožtuvų, na ir žinoma, viso siurblio gedimui.

Taigi, kuo ilgiau tam tikra problema siurblyje nebus sprendžiama, tuo didesni šansai, jog sistemai reikės esminio, brangiai kainuojančio remonto.

Pabaigai

Šilumos siurblys – ekologiškas, patikimas ir efektyvus namų šildymo bei vėsinimo sprendimas.

Tiesa, norint, jog sistema išlaikytų savo efektyvumą ilgus metus į priekį ir tinkamai atliktų savo darbą, tinkama techninė priežiūra šiai sistemai bus būtina.