Straipsniai

Kaip gauti paramą saulės elektrinei?

kaip gauti paramą saulės elektrinei

Kaip gauti paramą saulės elektrinei ?

saule 6

Daugėlis Lietuvos žmonių isirengdami saulės elektrines nori gauti ir APVA paramą.

Taigi kaip gauti paramą saulės elektrinei?

Visiškai nesudėtinga, tik keli etapai, ir parama jūsų rankose.

Pirmas žingsnis:

  • Pateikite prašymą į ESO tapti „gaminančiu vartotoju”.

Antras žingsnis:

  • Gavę patvirtinimą iš ESO, užsipildykite APVA paraišką paramai gauti.
  • Ir iki kol gausite patvirtinimą, ramiai ieškotės elektrinės rangovo, geriausiai ieškoti su didele saulės elektrinių diegimo patirtimi.

Trečias žingsnis:

  • Sulaukę atsakymo iš apvos galite isirenginėti saulės elektrinę su pasirinktu rangovu.

Ketvirtas etapas:

Isirengę saulės jėgainę, susirinkite visus apvos reikalaujamus dokumentus ir pateikite jiems elektroniniu būdu.
Ir jeigu bus kažkuris iš dokumentų negerai supildytas, su malonumu jums pagelbės APVA specialistai.

Mūsų siūlomas saulės elektrines žiūrėkite čia →

Ar yra įmonių kurios padeda klientams supildyti visus reikiamus dokumentus?
Dokumentų pildymas kai kada trunka ilgai, reikalauja dauk kantrybės, žinių.
Todėl Švarios energijos Specialistas Jums gali pagelbėti, tik reikia iš anksto susitarti dėl atvykimo.
Dar galite rasti apie naujus kvietimus Feisbuk tinklapyje.

Parama saulės elektrinių įrengimui – jau netrukus

Gyventojai, kurie ketina tapti gaminančiais vartotojais, jau gali pradėti planuoti savo saulės elektrinės įrengimą. Paraiškų teikimo procedūra yra supaprastinta ir patogesnė, o energetikos ministro patvirtintos finansavimo sąlygos taikomos tiems, kurie nori įsirengti saulės elektrinę iki 10 kW galios ant savo sklypo ar stogo.

Parama saulės elektrinėms

Šiam kvietimui parama saulės elektrinėms numatyti 40 mln. eurų. Aplinkos projektų valdymo agentūra planuoja paskelbti kvietimą pateikti paraiškas dėl valstybės dotacijos saulės elektrinės įrengimui jau šį mėnesį.

Numatoma, kad iki metų pabaigos bus paskelbti dar keli kvietimai įsirengti saulės elektrines ir įsigyti tolimą saulės elektrinę iš parkų – tam planuojama skirti apie 50 milijonų eurų.

Vietoj ankstesnio konkursinio proceso, kuomet gyventojai teikė paraiškas numatyta tvarką per ribotą laiką, dabar organizuojama tęstinė atranka, kuri dėka leis gyventojams kreiptis finansavimo ne 1 mėnesį, bet 6 mėnesius arba iki kol prašoma suma pasieks kvietimui numatytą biudžetą. Taip pat atsiranda naujovė – finansavimą gali gauti ne tik gyventojai, bet ir namų ūkiai, kuriuose fiziniai arba juridiniai asmenys vykdo ekonominę veiklą.

Parama saulės elektrinėms

Paramos gyventojams

Gyventojai, norintys įsirengti saulės elektrinę, ir gauti paramą saulės elektrinei, turės tai padaryti per 9 mėnesius. Jau dabar vertėtų susipažinti su projekto reikalavimais ir finansavimo sąlygomis, nuspręsti apie elektros gamybos pajėgumus ir kreiptis į elektros skirstomųjų tinklų operatorių dėl prijungimo sąlygų gavimo. Prijungimo sąlygos, reikalingos kartu su paraiška, galios 90 dienų, per kurias gyventojai turės priimti galutinį sprendimą dėl saulės elektrinės įrengimo.
Gautos prijungimo sąlygos, kurias reikės pridėti prie paraiškos, galios 90 dienų, per kurias gyventojai turėtų nuspręsti galutinai dėl saulės elektrinės įrengimo. Tuomet pasirašoma sutartis su elektros skirstomųjų tinklų operatoriumi, o prijungimo sąlygų galiojimas pratęsiamas dar 9 mėnesiams.

Dotacijos dydis nesikeičia – paskirta 323 Eur su PVM už 1 kW sumontuotos saulės elektrinės galios ir 243 Eur su PVM už 1 kW, kai padidinama jau turimos saulės elektrinės galia, nekeičiant inverterio.

Parama saulės elektrinėms 2023

Per pastaruosius du metus Lietuvoje sparčiai auga gaminančių vartotojų skaičius. Didžioji dauguma šių vartotojų pasinaudoja valstybės suteikiamomis dotacijomis. Palyginus su 2021 m. pabaiga, 2022 m. pabaigoje gaminančių vartotojų skaičius Lietuvoje išaugo iki 42 tūkst., o per tris šių metų pirmuosius mėnesius jų skaičius viršijo net 50 tūkstančių. Šių saulės elektrinių bendra sugeneruojama elektros energijos galia siekia daugiau nei 550 MW. 93,6% gaminančių vartotojų yra fiziniai asmenys, o 7,7% yra juridiniai asmenys. Tai reiškia, kad Lietuvoje daugiau nei 46 tūkstančiai namų ūkių ir beveik 4000 įvairių įmonių bei organizacijų yra savarankiškai apsirūpinę elektra.

Aktyviausiai į savo energetinį savarankiškumą investuoja didžiųjų miestų ir savivaldybių gyventojai – apie 45 proc. gaminančių vartotojų gyvena Vilniaus ir Kauno miestuose bei rajonų savivaldybėse. Įdomu pastebėti, kad Klaipėdos rajono gyventojai investuoja į savo energetinį savarankiškumą aktyviau nei Klaipėdos miesto gyventojai: palyginimui, 2022 m. Klaipėdos mieste atsirado 539 nauji gaminantys vartotojai, tuo tarpu rajone – 1286 nauji gaminantys vartotojai.

Šaltinis: https://enmin.lrv.lt/lt/naujienos/gaminanciu-vartotoju-lietuvoje-jau-50-tukstanciu-artimiausiu-metu-dar-viena-40-mln-paramos-injekcija