Straipsniai

Kaip pasirinkti tinkamiausią vietą saulės elektrinei statyti?

Saulės elektrinė su parama - Švari Energija

Šiuolaikinėje visuomenėje,  tvarios energijos šaltiniai tampa vis aktualesni, o saulės elektrinės, neabejotinai yra vienas efektyviausių būdų namų ūkiams pasigaminti jiems reikalingą elektros energiją.

Tiesa, prieš pradedant vystyti elektrinės projektą, reikia gerai apgalvoti nemažai dalykų.

Vienas iš svarbiausių – rasti tinkamiausią vietą saulės elektrinei įsirengti.

Šiame straipsnyje – keletas patarimų kurie padės apsispręsti dėl elektrinės lokacijos ir tai, kodėl šiame žingsnyje labai svarbu atsiklausti specialistų nuomonės.

Tinkamai įvertinkite aplinkai tenkančią saulės spinduliuotę

Pirmasis dalykas kurį reikėtų tinkamai įvertinti sprendžiant dėl tinkamiausios lokacijos saulės elektrinei yra vietai tenkančios saulės spinduliuotės kiekis.

Savaime suprantama, kuo daugiau tiesioginių saulės spindulių jai tenka, tuo daugiau elektros energijos per visus metus galės sugeneruoti čia įrengta saulės elektrinė. Atsižvelgti taip pat reikėtų ir į tokius klimato faktorius kaip debesuotumas ar krituliai.

Paprastai šiam aspektui įvertinti yra pasitelkiami specialūs spinduliuotės matavimui skirti įrankiai. Tuomet pagal sukauptus duomenis, nustatoma tinkamiausia vieta elektrinės įrengimui.

Apsispręskite dėl elektrinės tipo ir užtikrinkite jai reikalingą plotą

Kitas svarbus žingsnis norint surasti optimalią vietą būsimai saulės elektrinei – apsispręsti kokio tipo elektrinę įrengsinėsite projekte.

Dauguma žmonių renkasi elektrines rengti ant namo ar kitų teritorijoje esančių pastatų stogo, tačiau įmanomi yra ir alternatyvūs sprendimai jei ant stogo elektrinės įrengti neįmanoma, tokie kaip pavyzdžiui, saulės elektrinė ant žemės.

Bet kokiu atveju, labai svarbu užtikrinti, jog visiems būsimos elektrinės sistemos komponentams – moduliams, inverteriui, saulės baterijoms, jungtims ir kitiems įrenginiams būtų pakankamai vietos atlikti savo darbą.

Atsižvelkite į kliūtis aplinkoje kurios gali sudaryti šešėlį

Planuojant vietą saulės elektrinei, taip pat bus svarbu įvertinti aplinkoje esančias kliūtis kurios galėtų potencialiai sudaryti šešėlį ir taip trukdyti tiesioginiams saulės spinduliams pasiekti jūsų elektrinės modulius.

Skaičiuojama, jog net ir nedidelis šešėlis krentantis nuo aukštų pastatų ar medžių saulės elektrinės efektyvumą gali sumažinti bent 20% ar net daugiau, jei šis aspektas yra įvertinamas nepakankamai.

Taigi, šis aspektas bus itin svarbus norint užtikrinti reikalingą jėgainės efektyvumą.

Įvertinkite ar nebus per daug sudėtinga prijungti elektrinės prie tinklo

Vertinant tinkamiausią lokaciją būsimai elektrinei, svarbu atsižvelgti ir į tai ar lokacija nekels iššūkių prijungiant planuojamą saulės jėgainę prie elektros tinklo.

Kuo arčiau jo pasirinksitę lokaciją, tuo paprastesnis, greitesnis ir mažiau išlaidų reikalaujantis bus viso projekto įrengimas.

Kodėl dėl vietos elektrinei reikėtų pasitarti su specialistais?

Tinkamai įvertinti lokaciją pačiam – nelengva užduotis.

Patyrę, gerai savo darbą išmanantys specialistai galės ne tik patarti šiuo klausimu, tačiau kartu atlikti reikalingus vertinimus ir kitus darbus tam, kad būsimas elektrinės projektas atitiktų visus lūkesčius.

Tai galėtų būti:

  • Išsamus aplinkos vertinimas – specialistai turi visus reikalingus įrankius atlikti išsamią jūsų aplinkos analizę, įvertinti vietovės geografines ir klimato ypatybes. Toks vertinimas apima saulės spinduliuotės intensyvumo tyrimą, oro sąlygų vertinimą ir kitus veiksnius. Tik turint šių tikslių žinių galima nustatyti kokia lokacija elektrinei bus geriausia.
  • Inžinerinė ekspertizė – atliekant elektrinės įrengimo darbus, svarbu tinkamai suplanuoti pagrindinių elektrinės komponentų, t.y. modulių, baterijų, inverterio ir kt. išdėstymą, atsižvelgiant į lokacijos ypatybes. Šiuo atveju specialistų įžvalgos taip pat bus labai svarbios.
  • Pagalba teisiniais aspektais – elektrinės projekto įgyvendinimas gali kelti nemažai teisinių ir administracinių iššūkių. Specialistai pasirūpins, jog turite visus reikalingus leidimus ir dokumentus vykdyti elektrinės projektui.
  • Taisyklingai atlikti įrengimo darbai – specialistai taip pat užtikrins, jog būsima elektrinė bus įrengta pagal visus standartus, patars dėl jos priežiūros ir kur kreiptis atsiradus gedimams sistemoje. Tinkamai įrengus elektrinę bus išvengta klaidų, dėl kurių gali nukentėti jėgainės ilgaamžiškumas.

Pabaigai

Pasirinkti tinkamą lokaciją būsimai saulės jėgainei – vienas svarbiausių sėkmingo projekto įgyvendinimo žingsnių.

Tinkamai įvertinus tokius aspektus kaip saulės spinduliuotė, galimos kliūtys ir pasikonsultavus su ekspertais dėl kitų aktualių niuansų, bus galima įsirengti visus lūkesčius atitinkantį jėgainės projektą.