Straipsniai

Dažniausiai užduodami klausimai apie šilumos siurblius

straipsniui

Šilumos siurbliai: dažniausiai klientų užduodami klausimai 

šilumos siurbliai   Prieš pasirenkant tinkamiausią šilumos siurblį savo namams iškyla be galo daug klausimų. Į juos gali atsakyti specialistai, tačiau prieš konsultaciją norite pasidomėti? Apačioje pateikiami dažniausiai užduodami klausimai ir jų atsakymai.

Kuris šilumos siurblys yra geriausias?

Vieno atsakymo nėra. Mūsų atstovaujami prekės ženklai pasižymi aukštos kokybės įrenginiais ir techniniais duomenimis. Geriausią galima išskirti individualiai kiekvienam klientui. Norint išsirinkti teisingai svarbu išsiaiškinti šilumos siurblio parametrus, našumo koeficientą (COP) ir kitas technines detales. Svarbiausia, kad modelis atitiktų Jūsų namų „keliamus reikalavimus”.

Išsirinkite šilumos siurblius iš katalogo →

Kokio galingumo šilumos siurblio reikia mano namams?

Šilumos siurblio galingumas parenkamas pagal namo plotą ir namo efektyvumo klasę (šiluminę varžą). Pavyzdžiui: 150 kv. A klasės namui tiktų 8 kW šilumos siurblys.

Kuo skiriasi šilumos siurblys su integruota talpa ir be jos?

Šilumos siurblių rinkoje vyrauja dviejų tipų šilumos siurbliai : su integruota talpa ir be jos. Įsigijus modelį su integruota talpa nebereikia atskirai pirkti vandens šildytuvo. Modelius be integruotos talpos sudaro išorinis ir vidinis blokas. Vandens šildymo talpą galima įsigyti atskirai ir prijungti su šilumos siurbliu.

Kada verta rinktis integruotą talpą?

Modelis su integruota talpa dažniau pasirenkamas, kai namas yra naujos statybos, nėra daug vietos katilinėje ar tiesiog namuose, nes įrenginį galima pastatyti praktiškai bet kur. Taip pat tokie modeliai išsiskiria dizainu bei dar patogesniu valdymu. 

Ar galima šilumos siurblį prijungti prie senos sistemos?

Žinoma, taip. Šilumos siurblius oras –  vanduo taip pat paprasta prijungti prie senos sistemos, kaip ir sumontuoti namuose neturinčios šilumos šaltinio. 

Kuriam laikotarpiui yra suteikiama garantija?

Visiems oras vanduo šilumos siurbliams suteikiama 24 mėnesių garantija. Yra galimybė pratęsti garantiją kasmet užsisakant techninį aptarnavimą iš tiekėjo.

Per kiek laiko yra sumontuojamas šilumos siurblys?

Šilumos siurbliai oras – vanduo sumontuojami per 1 – 3 d.d, priklausomai nuo užsakymo ar sudėtingumo.

Kas turi būti paruošta katilinėje prieš atvykstant meistrams?

— Šildymo kolektorinė spinta, arba vamzdynas į kurį pasijungs šilumos siurblys, (termofikato); — Geriamo vandens vamzdynas, šalto ir karšto; — Elektros įvadas 1F arba 3F (priklausomai nuo šilumos siurblio), kabelis 2,5 kavdrato x3, automatukas 25 A,  atvestas iki vietos kur bus montuojamas vidinis blokas ; — Kanalizacijos vamzdynas – reikalingas sistemos išleidimui, neprivalomas

Ar užsisakius šilumos siurblį montuotojų reikia ieškoti kitur?

„Švari energija” siūlo viską iš vienų rankų: įrenginys, montavimas, medžiagos, garantija, transportavimas.

„Mano šilumos siurblio išorinis blokas apšąla. Ar tai normalu?“

Klausimai apie šilumos siurblius kiekvienais metais vos tik prasidėjus šildymo sezonui pasipila lyg iš gausybės rago. Kiek kainuoja šildymas su šilumos siurbliu. Dažnai klausimai sutampa, todėl pateikiame atsakymus į 5 dažniausiai Jūsų užduodamus klausimus. Taip, apšalimo/atsitirpinimo procesas yra visiškai normalus. Vertėtų sunerimti jei išorinis blokas neapšaltų. Šilumos siurbliai nuolatos apšąlą ir vėliau atlieka atsitirpinimo funkciją – nusitirpdo susikaupusį šerkšną ir ledą. Kas tas siurblio atsišildymas (defrost)? Kai šilumos siurbliai veikia šildymo režimu, lauko oras yra palyginti vėsus, o lauko blokas tuomet veikia kaip garintuvas. Esant tam tikroms temperatūros ir santykinės drėgmės sąlygoms, ant lauko bloko paviršiaus susidaro šalna. Sniego/šalnos sluoksnis trukdys šilumos siurblio veikimui, dėl to siurblys dirbs sunkiau (taigi ir neefektyviau). Apšalimas turi būti pašalintas. Šilumos siurblys turi ciklą, vadinamą atitirpinimo ciklu (defrost), kuris pašalina šalną/sniegą nuo lauko bloko. Šilumos siurblys reguliariai atitirpsta, kai susidaro apšalimas. Atitirpinimo ciklas turėtų trukti tokį laiko tarpą, kad ištirptų ledas išlaikant efektyvumą. Atitirpinimo ciklo metu šilumos siurblys tam tikrą laiką automatiškai veikia atbuline eiga. Šis veiksmas laikinai sušildo lauko bloką (ištirpdo apšalimą nuo lauko bloko).

„Nors lauke nėra didelių šalčių jis apšąla labai dažnai. Kodėl tai vyksta ir ar tai normalu?“

Klausimai apie šilumos siurblius aktualūs visi kaip ir šis: Priartėjus lauko temperatūrai prie 0 ir pakilus drėgmei, dažnai vyksta  atitirpinimas, defrostas. Prisiminkite šią taisyklę: Daugiau drėgmės -> greičiau susidaro ledas -> reikia dažniau atitirpinti!

 Klausimai apie šilumos siurblius „Ar mano šilumos siurblio blokas teisingai apšalęs?“

Pridedame nuotraukas, kaip teisingai turėtų apšalti Jūsų išorinis blokas.

BLOGAI
Klausimai apie šilumos siurblius

šilumos siurbliu neteisingas užšalimas

GERAI
Kiek kainuoja šildymas su šilumos siurbliu

šilumos siurblių teisingas užšalimas

 

„Kas geriau: šilumos siurblys su integruota talpa ar su atskirai pastatomu vandens šildytuvu?“

Priklausomai nuo Jūsų norų ir poreikių. Jei neturite daug vietos geriau su integruota talpa, kadangi vidinis blokas užima tik 1 m2. Jei norite inovacijų, gražaus, ypatingo dizaino, integruoto WiFi ar pan. – integruota talpa. Dar vienas integruotos talpos privalumas – nerūdijančio plieno šildytuvai. Aukštos klasės įrenginiai dažniausiai komplektuojami su nerūdijančio plieno talpa, kas šiek tiek pabrangina komplektą, tačiau talpos yra ilgaamžiškesnės. Žinoma, galite susikomplektuoti modelį su atskirai pastatomu nerūdijančio plieno vandens šildytuvu, tačiau tuomet kaina supanašėja ir prarandate plotą bei estetiką katilinėje. Jei šie dalykai Jums nėra svarbūs ar aktualūs bei norite pataupyti (kadangi kainos skirtumas tarp modelių su integruota ir su atskira talpa yra ~ 1000 €) –  rinkitės su atskirai pastatomu vandens šildytuvu. Gedimo atveju, tiek su atskirai pastatomu vandens šildytuvu, tiek su integruota talpa, nereikėtų jaudintis. Pasirinkus patikimą gamintoją ir rangovą tikrai gausite reikiamas detales, servisą.  

„Kiek kainuoja šildymas su šilumos siurbliu?“

Viskas priklauso nuo Jūsų namo ploto, varžos, pasirinkto šilumos siurblio. Taip pat, ar turite radiatorius ar šildomas grindis.  Štai keletas pavyzdžių, kiek gi kainuoja šildymas su šilumos siurbliu 2020 m. lapkričio mėnesį.

Bendras namo plotas (m2) Namo klasė Šilumos siurblio galia (kW) Sąskaita už elektrą 2020 m. 11 mėn.
80 A 6 34 €
84 B 8 64 €
108 A+ 6 42 €
120 A 8 60 €
125 A+ 6 100 €
137 B 10 53 €
150 B 8 44 €
170 C 8 93 €
200 C 16 113 €
240 B 12 72 €

*Šie duomenys gauti klausiant šilumos siurblių naudotojų Facebook grupėje „Šilumos siurbliai”: https://www.facebook.com/groups/silumossiurbliai Visi šilumos siurbliai turi savo pliusų bei minusų, todėl reikia atidžiai rinktis šilumos siurblį, pasigilinant į jų parametrus. Vieno atsakymo kuris šilumos siurblys yra geriausias nėra. Patarimas, jeigu sunku patiems išsirinkti šilumos siurblį geriau kreipkitės į įmonę kuri jau dauk metų dirba šioje srityje, ir ne su vienu gamintoju, bent jau su trimis. Klausimai apie šilumos siurblius užduodami gan dažnai, juos dažniausiai išsprendžiame be didėlių keblumų. Renkantis šilumos siurblį svarbios visos detalės. Apsisprendę įsigyti tam tikrą modelį pasikonsultuokite su mūsų darbuotojais telefonu arba el. paštu. +37066777377; info@svarienerija.lt Visą mūsų šilumos siurblių oras  – vanduo asortimentą rasite čia: https://www.svarienergija.lt/produkto-kategorija/silumos-siurbliai-oras-vanduo/  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *