Straipsniai

Išvenkite klaidų renkantis saulės elektrinę

Antžeminė saulės elektrinė

Ką reikia žinoti besirenkant saulės elektrinę?

Saulės elektrinės – puiki, ilgametė investicija į ekologišką, taupesnę elektros energiją.

Vis dėl to, norint sėkmingai įgyvendinti elektrinės projektą, išvenkite klaidų renkantis saulės elektrinę?

Svarbu bus įvertinti nemažai niuansų: pasirinkti kompetentingus specialistus jai įrengti bei iki smulkmenų suplanuoti kitas projekto detales, išsirinkti tinkamą sistemą.

Pasirinkus netinkamus rangovus, sistema netarnaus taip kaip turėtų tarnauti, ir bus ilgesnis elektrinės atsipirkimas.

Jeigu niekas nepatars dėl komplektacijos, ateityje gali kilti įvairūs gedimai kurių galima išvengti priėmus tinkamus sprendimus.

Šiame straipsnyje – mūsų ekspertų įžvalgos apie dažniausiai daromas žmonių klaidas planuojant saulės elektrinės projektą ir kaip jų išvengti.

 

Nėra užtikrinamas lokacijos tinkamumas saulės elektrinei

Vienas iš svarbiausių aspektų įrenginėjant saulės jėgainę – tinkamai parinkta jai lokacija.

Ypač svarbu, kad toje vietoje kur bus įrengiama sistema nebūtų jokių kliūčių dėl kurių atsirastų šešėlis trukdantis saulei pasiekti foto modulius.

Vertinant lokaciją, reikėtų atsižvelgti į tokius aplinkos objektus kaip aukšti medžiai, aplinkiniai namai, kaminai ir kitos panašios struktūros.

Dėl įvairių kliūčių ir atsirandančio šešėlio, yra rizika prarasti didelę dalį generuojamos energijos.

Prieš pradedant ruošti elektrinės projektą, labai svarbus bus eksperto vertinimas jūsų pastato šešėlių, elektros suvartojimo, gyvenimo įpročių, ir tt.

 

Įrengiama elektrinė pagal neteisingus apskaičiavimus

Elektrinė ant stogo neabejotinai yra pats populiariausias pasirinkimas tokio tipo projektui, todėl kitas labai svarbus dalykas siekiant sėkmingo elektrinės įrengimo bus tiksliai apskaičiuoti stogo matmenis.

Pastebėjome nemažai situacijų, kuomet projektas yra ruošiamas pagal neteisingus, senai atliktos sąmatos duomenis. Tuomet užsakyti moduliai netelpa arba jų būna per mažai, o įrengta jėgainė neatitinka kliento lūkesčių. Mažiau generuojamos energijos reikš ir ilgesnį laikotarpį per kurį sistema atsipirks.

Čia vėl gi, geriausias sprendimas dar prieš užsisakant sistemą, atlikti pakartotinį stogo išmatavimą atliktą ekspertų, tam, kad tiksliai žinoti koks sprendimas bus geriausias pagal situaciją.

 

Prastai ar nesaugiai išvesti elektros sujungimai

Dar vienas itin svarbus sėkmingo elektrinės įgyvendinimo aspektas yra užtikrinti tinkamą pagrindinių elektros sistemų tvarką. Ypač svarbu užtikrinti tvarką ir saugumą atvedant laidus iki inverterio, kitaip žinomo kaip įtampos keitiklis.

Deja, tačiau tikrai ne visi tokių projektų rangovai skiria pakankamai dėmesio šiam aspektui. Paprastai yra pasirenkamas pats paprasčiausias sprendimas, t.y. kuo trumpesnis kelias laidams, tačiau tai ne visuomet būna saugiausias ir patraukliausias estetiškai sprendimas.

Prasti sujungimai ne tik reikš didesnę riziką pagrindinių jėgainės sistemų patikimumui, ilgaamžiškumui, tačiau ir bendram pastato ant kurio bus įrengiama elektrinė saugumui, atsiras net gaisro rizika.

Patyręs, atsakingas ekspertas nesunkiai ras geriausią variantą pagal jūsų situaciją.

Yra pasirenkamas pigiausias saulės jėgainės variantas

Saulės elektrinės – nemaža investicija, todėl natūralu, jog kiekvienas įsirengiantis tokią sistemą ieškos būdų sutaupyti.

Deja, tačiau būtent dėl to dažnai yra pasirenkamas pigiausias ar vienas pigiausių rinkos variantų, kas paprastai reiškia saulės elektrinės sistemą kuri neatitinka daugumos turimų lūkesčių ne tik dėl našumo, tačiau ir patikimumo bei ilgaamžiškumo.

Saulės elektrinių rinka yra itin didelė ir labai konkurencinga, todėl nemažai naujų rinkos žaidėjų joje paprasčiausiai neišsilaiko ir bankrutuoja.

Įsigijus tokią sistemą už mažesnę kainą tuo metu, negalėsite būti tikri kiek metų šis sprendimas tarnaus, o atsiradus gedimams nebus galima pasinaudoti garantija, kadangi gamintojas paprasčiausiai nebeegzistuos.

Prekiaujame ir savo klientams visuomet rekomenduojame rinktis tik patikimų, pasaulyje vertinamų gamintojų produktus.

Pabaigai

Saulės elektrinės projektas – rimta investicija, kuri ilgainiui atsiperka, tačiau planuojant jos projektą, labai svarbu įvertinti visas detales ir pasverti galimas rizikas.

Pasirinkus patikimo gamintojo sistemą, atlikus teisingą sąmatą ir tinkamai įvertinus lokaciją, pavyks įrengti išties patikimą ir ilgaamžį saulės elektrinės sprendimą.