Straipsniai

Saulės kolektoriai ir jų panaudojimas

Saulės kolektoriai ir jų panaudojimas

Saulės kolektoriai ir jų panaudojimas

Šiandien vis daugiau kalbama apie efektyvius alternatyvius šildymo būdus, daugiau dėmesio skiriama ekologijai ir patogiam žmogaus gyvenimui. Tad, nenuostabu, kad šie kriterijai tampa pagrindiniais orientyrais, į kuriuos atsižvelgiama, kuriant ne tik savo gyvenamąją, bet ir darbo aplinką. Žinoma, alternatyvūs šildymo būdai tai nėra vien tik duoklė gamtai, pirmiausia jų populiarumą lemia ekonomiškumas ir nuolatinis atsinaujinimas. Saulės baterijos ir saulės kolektoriai – vienas iš alternatyvių šildymo būdų, plačiai naudojamas visame pasaulyje, bet Lietuvoje dar tik populiarėjantis.

Prieš pradedant kalbėti apie saulės kolektorius

Prieš pradedant kalbėti apie saulės kolektorius, pirmiausia reikia paminėti, kad saulės energiją galima taikyti dviem būdais: foto-elektriniai moduliai gamina elektros energiją, o saulės kolektoriai šildo vandenį. Tiesa, saulės kolektoriai skirstomi į du tipus – vakuuminius su vamzdeliais bei plokščiuosius, kurie yra skirti vandens pašildymui. Tiesa, prieš kalbant apie saulės kolektorius, reikia paminėti, kad specialistų teigimų, būtų naivoka tikėtis, kad įsirengus tokią sistemą visas būstas ir vanduo būtų šildomas tik iš saulės gaunamos energijos.

Saulės kolektoriai ir jų panaudojimas

 

 

Kada pasiteisina saulės kolektoriai?

  Saulės kolektoriai pasiteisina tik tada, kai yra tinkamai pritaikyti prie konkretaus vartotojo poreikiu, todėl taisyklės, kurias taikome projektuodami įprastą šildymo sistemą čia negalioja. Paprastai saulės energijos sistemos yra derinamos su tradicinėmis, todėl jų parametrai taikomi į vidutinių karšto vandens poreikių tenkinimą vasarą. Tarkim, jei jūsų šeima ar gyvenamasis namas nenaudoja itin daug karšto vandens, tai šilto vandens poreikiams tenkinti skirta saulės energijos sistema gali patenkinti 60-80 proc. reikalingos elektros energijos per metus. Žinoma, gali kilti klausimas, o kodėl neįsirengus didesnės saulės kolektorių sistemos, kad ji sugebėtų patenkinti 100 proc. reikalingos energijos, vandeniui pašildyti? Tokia sistema brangiau kainuotų, o jos išnaudojimo lygis gerokai sumažėtų.

Specialistai paskaičiavo: norint, kad elektros energija, gaunama iš saulės, patenkintų apie 60 proc. karšto vandens poreikio, vienam asmeniui skirtas kolektoriaus efektyvus plotas turi būti apie 1,3 kv. metro. Taigi, jei jūsų šeimą sudaro keturi asmenys tai reikalingas saulės kolektorių plotas yra 6-8 kv. Tokiu atveju bus reikalingi mažiausiai trys saulės kolektoriai. Tuo tarpu, jei norite, kad saulės energija šildytų ir namą, reikalingas minimalus kolektorių plotas 15 kv. m.

Saulės baterijos taip pat puikus pasirinkimas, siekiantiems sumažinti elektros energijos sąskaitas. Saulės baterijų gaminama elektros energija patenka į specialų keitiklį, inverterį, kuris gali pagaminti 220V elektros įtampą, o jug būtent tokios elektros energijos įtampos reikia daugumai mūsų buityje naudojamų prietaisų. Svarbiausia, kad saulės šiluma nieko nekainuoja ir kiekvienas iš mūsų turi teisę naudoti saulės energijos resursus savo reikmėms.

Daugiau apie saulės kolektorius galite pasižiūrėti čia 

 

 

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *