Straipsniai

Saulės kolektoriai panaudojimas

Saulės elektrinės, Šilumos siurbliai, Saulės kolektoriai

Saulės kolektoriai panaudojimas

   Saulės šviesos energija yra viena iš labiausiai vertinamų energijos šaltinių. Nors ją efektyviai panaudoti ir yra sunku, tačiau to pakanka, kad įprastas gyventojas savo gyvenamąjį būstą galėtų modernizuoti nauja ir inovatyvia įranga. Tai saulės kolektoriai, kurie pastato stogui suteikia ne tik dailią dekoraciją, bet ir alternatyvios energijos išeitį.

   Šiluma yra bene svarbiausias saulės energijos faktorius, kurį sėkmingai galima pritaikyti gyventojų poreikiams. Saulės išspinduliuotas šilumos kiekis gali būti efektyviai panaudojamas karšto vandens gamybai bei pastatų šildymui. Nors Lietuva yra vidutinių platumų klimato juostoje, tačiau, tinkamai suprojektavus sistemos įrangą bei jos panaudojimo galimybes, galima sutaupyti net iki 90 procentų išlaidų, reikalingų už būsto, patalpų ar vandens šildymą. Saulės baterijos suteikia inovatyvų sprendimą, leidžiantį sutaupyti ne tik išlaidas, bet ir tausoti gamtą.

   Didžiausią dalį išlaidų karšto vandens gamybai galima padengti su saulės energijos pagalba, net iki 10 mėnesių metuose. Tokios įmonės ir gyvenamieji būstai, kuriuose karšto vandens naudojimas yra intensyvus (kavinės, viešbučiai, poilsio namai ir pan.), renkasi būtent šią alternatyvą, siekiant sutaupyti, nes tai yra efektyviausias ir pigiausias būdas lyginant su kitomis atsinaujinančios energijos rūšimis. Nenuspėjamos dujų ir elektros kainos taip pat ragina priimti stabilų sprendimą, dėl kurio vėliau nereikės gailėtis. Įprastai šeimai saulės kolektoriai per metus gali padėti sutaupyti net iki kelių tūkstančių litų. Paverskite šias išlaidas investicija, investicija į geresnį gyvenimą.

   Naujos statybos ar rekonstruojamų namų savininkams taip pat derėtų apsvarstyti saulės kolektorių įdiegimą. Laiku priimti sprendimą yra labai svarbu, nes iš anksto numačius ir pasirengus montuotit saulės baterijas galima sutaupyti net iki 25% montavimo išlaidų, kurios būtų neišvengiamos įrenginėjant kolektorius ant pilnai pastatyto ar renovuoto namo. Saulės energijos panaudojimo galimybę derėtų apsvarstyti ir vėlesniam laikotarpiui, jeigu apie šią išeitį negalvojate iš anksto. Niekada negali žinoti, kada tokia energijos alternatyva bus daug labiau priimtinesnė.

   Saulės energija yra daug žadanti energetikos rūšis, kuri neretam gyventojui jau dabar suteikia nepriklausomybės statusą. Sumažinti patiriamas išlaidas nėra sunku, tereikia pasiryžti pirmai investicijai. Saulės kolektoriai vis labiau išvysta dienos šviesą, tad galima teigti, jog netolimoje ateityje ši sritis tik dar labiau išsiplėtos.

 

Naujoviška alternatyva šildymui – saulės kolektoriai

   Neseniai rinkoje atsiradę saulės kolektoriai – specialus įrengimas, kuris įkaista itin greitai. Tai šildymui ar karšto vandens pašildymui naudojama naujoviška alternatyva. Iš kokybiškų medžiagų pagaminti prietaisai šiandien montuojami daugelyje privačių namų dėl savo patogaus naudojimo ir mažesnių išlaidų kaštų.

 

Kada naudinga?

Saulės kolektorių panaudojimas   Saulės kolektoriai namų savininkams padeda sutaupyti nemažai išlaidų šildymui, karštam vandeniui ruošti. Naudojant naujo tipo šildymo būdą, galite sutaupyti net iki 70 proc. šildymo išlaidų. Saulės kolektorius galima naudoti tiek geriamo vandens pašildymui, namo šildymui, ar baseinų šildymui. Privačius namus turintys žmonės, dažnai nepraleidžia progos pasimėgauti saulės kolektorių teikiamais privalumais ir įsirengia lauko baseiną. Nuolat palaikyti baseine esančio vandens aukštesnę temperatūrą, reikia daug energijos resursų. Naudojant saulės kolektorius tai galima padaryti greitai ir be vargo, ir sutaupant vandens paruošimui skirtų išlaidų.

 

   Ekspertai pabrėžia, jog saulės kolektorius naudinga turėti ne kiekvienam buitiniam vartotojui. Dažniausiai šis prietaisas praverčia tuomet, kai sunaudojama iš tiesų daug šilto vandens. Taip yra dėl to, kad saulės kolektorių sumontavimas yra gana nemaža investicija. Jei vandens sunaudojate vidutiniškai, vargu ar ši investicija Jums atsipirks. Tačiau, jei išnaudojate didelius vandens kiekius, saulės kolektoriai – kaip tik Jums. Neverta montuotis jei išlaidos 50 Lt. verta jei 100 lt. ir daugiau.

 

Platus pasirinkimas

   Ekspertai išskiria dvi pagrindines saulės kolektorių rūšis – plokštieji ir vakuuminiai kolektoriai. Saulės kolektoriais prekiaujantys profesionalai dažnai pastebi, jog labai sunku įvardyti, ar vienos rūšies kolektoriai yra pranašesni už kitus. Vakuuminiai saulės kolektoriai gali būti net iki 30 proc. per metus efektyvesni, tačiau kainos skirtumas nežymus. Plokščiasis kolektorius gali būti pigesnis, tačiau jis ilgiau tarnaus be isikišimo ir ne toks reiklus aptarnavimui, nors ir mažesnis metinis galingumas.

 

Verta pasirūpinti

   Žmonės dažnai išsigąsta, jog Lietuvoje viskas, kas susiję su saulės energija yra nepelninga, nes pas mus yra mažai saulės. Tačiau iš tiesų saulės kolektoriams nereikalinga tiesioginė saulės šviesa, jie puikiai veikia ir ūkanotą dieną. Todėl standartinė kolektorių sistema gali užtikrinti saulės kolektorių savininkus efektyviu darbu net aštuonis mėnesius per metus.

   Kadangi saulės kolektorių rinka Lietuvoje dar nėra itin smarkiai išplitusi, vartotojai, pasirinkę tokio tipo vandens šildymo būdą, namuose privalo įsitikinti, kad saulės kolektoriai būtų tinkamai sumontuoti. Tai naujas ir profesionalaus darbo reikalaujantis irenginys, todėl geriausiai yra pasijieškoti įmonės, kuri užtikrins ne tik darbų kokybę, bet ir atliktų darbų garantiją.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *