Straipsniai

Saulės kolektoriai norintiems sutaupyti

Saulės kolektoriai norintiems sutaupyti

   Elektros energijos kainos Lietuvoje gali būti pasirenkamos pagal tai, kiek elektros energijos gyventojai sunaudoja. Pagal tai tiekėjai siūlo įvairius planus, kurie leidžia sutaupyti ar bent optimaliai išleisti pinigus elektros energijos sąskaitoms. Lietuvos šildymo rinkoje pasirodė panaši galimybė ir tiems, kurie naudoja daug karšto vandens ir nori nustoti mokėti milžiniškas sąskaitas. Tam įgyvendinti puikus pasirinkimas yra saulės kolektoriai. Tai naujas prietaisas, skirtas karšto vandens paruošimui, kaip reikiant padedantis sumažinti šildymo išlaidas.

 

Saulės kolektorių pajėgumas

   Saulės kolektoriai yra puikus pasirinkimas tiems, kurie naudoja daug karšto vandens. Tai gali būti nebūtinai verslu užsiimantys žmonės, bet ir paprasčiausiai tie gyventojai, kurie turi centrinį karšto vandens šildymą ar paprasčiausiai nuolat palaiko šiltą vandenį vidaus ar lauko baseine.

 

   Šie prietaisai veikia taip, jog jiems nėra reikalinga tiesioginė saulės šiluma, todėl saulės kolektorių pajėgumas kinta nuo saulės intensyvumo, bet visą laiką šyla, apart naktį. Specialistai teigia, jog naudojant tokio tipo vandens šildymo įrangą galima sutaupyti net iki 70 procentų šildymui skiriamų išlaidų.

 

Vakuuminių kolektorių pasirinkimas

 

   Iš dviejų porūšių, vakuuminiai saulės kolektoriai yra šiek tiek brangesnis variantas. Tačiau tokio tipo kolektorius renkasi tie žmonės, kuriems svarbu ne kaina, o efektyvumas. Šie kolektoriai gali veikti net iki 30 proc. efektyviau nei plokštieji saulės kolektoriai. Dažniausiai tokio tipo kolektoriai naudojami tuomet, kai ieškoma alternatyvų namo šildymui. Dažnai ekspertai teigia, jog vakuuminius saulės kolektorius sumontuoti gana sudėtinga, todėl Lietuvoje tam reikia ieškoti tik profesionalių montuotojų. Deja, vakuuminius kolektorius gali būti sunkiau sumontuoti nestandartinių architektūrinių sprendimų visumoje.

 

Plokštieji saulės kolektoriai

   Kita saulės kolektorių rūšis yra plokštieji kolektoriai. Šio tipo kolektorių tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, galima įsigyti už gerokai draugiškesnę kainą. Dažnai ši priežastis ir lemia plokščiųjų kolektorių populiarumą. Jų tarnavimo laikas gali siekti net daugiau nei 25-35 metų. Plokščiuosius kolektorius dažnai pasirenkama tuomet, kai vandens šildymas reikalingas verslo realizacijai, nes šių kolektorių priežiūra yra mažesnė, be to jie ilgaamžiškesni. Plokščiuosius kolektorius gamina tik iš aukštos kokybės medžiagų: selektyvinės dangos, grūdinto stiklo, vario ar aliuminio , geriausios šiluminės izoliacijos.

   Ekspertai pabrėžia, jog saulės kolektoriai padeda ne tik sutaupyti pinigų šildymui, tačiau kartu yra ir draugiški gamtai. Naudojama saulės energija yra itin švari, ekologiška neturi jokių išmetamųjų dalelių į atmosferą. Todėl tai yra ne tik šansas sutaupyt pinigų, bet kartu ir būdas prisidėti prie gamtos taršos mažinimo.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *