Atsinaujinantys energijos šaltiniai

Atsinaujinantys energijos šaltiniai – alternatyva kuria galite naudotis ir Jūs!

 
   Namų ūkio kaštų dalis tenkanti vandens ir būsto šildymui nuolat auga, tai verčia ieškoti alternatyvių energijos gamybos šaltinių. Vis dažniau prisimenama galimybė panaudoti gamtos išteklius. Kalbant apie šiuos išteklius galvoje turima ne kas kita kaip atsinaujinantys energijos šaltiniai – saulė, vėjas, vanduo.
 

Kodėl atsinaujinantys energijos šaltiniai yra svarbu?

   Didžioji dalis atsinaujinančios energijos sudaryta tiesiogiai arba netiesiogiai iš saulės. Saulės šviesa, arba saulės energija, gali būti panaudojama tiesiogiai apšildant ar apšviečiant namus ir kitus pastatus, generuoti elektros energija, saulės vėsinimui ir įvairioms komerciniam ar industriniam panaudojimui.
 
   Ilgamečių stebėjimų duomenimis vidutinis metinis spinduliavimo kiekis Lietuvoje siekia 1000 kWh/m², pajūrio regione ir daugiau. Šis kiekis yra nedaug mažesnis nei Vidurio Europoje, kur saulės kolektoriai naudojami karšto vandens gamybai bei būsto šildymui gyvenamuosiuose namuose ir pramoniniuose objektuose.
 
Atsinaujinantys energijos šaltiniai
 
   Naudojant saulės energiją, žiemą vandenį vis tiek reikės papildomai šildyti, tačiau sutaupoma nemažai išteklių, nes pakelti vandens temperatūrą nuo 5°C (pradinė vandens temperatūra) iki 30°C irgi reikalinga energija.
 
 

You may also like...

1 Response

  1. Vaidas parašė:

    Jei tiek sauletu valandu, tai tikrai neblogai, saules pakanka Lietuvoje.

Parašykite komentarą